fbpx

Чого очікувати від інвестицій в Україні та світі на наступні роки

Під час конференції Invest Talk Summit-2024, що пройшла в Києві 18 травня, директор з інвестицій Capital Times Артем Щербина розповів про те, чого очікувати від інвестицій в Україні та світі на наступні роки.

Перше та найпростіше для багатьох українців — нерухомість. Ті, хто інвестував до війни, або навіть під час війни, в нерухомість на західній Україні — непогано себе почувають. Вартість квадратного метра в цих регіонах росте.

Київ. Те, що ми бачимо: динаміка квадратного метра відновилась, але не можна сказати, що це стійке зростання.

Ті, хто вкладався до початку війни, нині можуть продати, може, на 10% більше, ніж вкладали.

Нерухомість в Києві переформовувалася. Зараз майже не будуються багатоповерхівки, або вони добудовуються, та нових об’єктів немає. Девелопери перейшли в інший сегмент. Найактивніший актив в нерухомості Києва нині це «смарт»: невеликі квартири до 30 кв. м біля метро.

Це ліквідний актив. На ньому можна заробити: купити та продати можна.

Ми раніше довго боролися з тим, щоб люди зрозуміли цей інструмент. Зараз внаслідок того, що були військові облігації та держава зробила суперпіар, багато є людей, хто туди інвестував.

Дохідність за весь період досягала у 20 з чимось відсотків. Раніше облігація умовно могла приносити 16% в гривні. Зараз стабільність повна. Це інструмент фіксованої дохідності. Така унікальна властивість у нас, бо у світі облігації вміють ходити «вверх-вниз», в нас же стоять.

Це третій вид активу, в якому пропозиція перевищує попит. І це впливає на те, що ціни перестали зростати.

Але за даними kupypai, такі області, як Вінницька Полтавська і Волинська, хто інвестував туди — вони повністю перекривають девальвацію. Інші області девальвацію не перекрили. Тож, тільки три області в середньому за угодами перекрили девальвацію. Але гривнева динаміка тут позитивна.

Земля з погляду потенціалу найцікавіша. Закінчиться війна, підуть інвестиції. Навіть на горизонті три роки заробити можна непогано. Це єдиний клас активів, який цікавіший довгостроково, ніж короткостроково.

За останні 12 місяців індекс S&P додає. Ринки зростають. В нас війна, а в них все добре. Америка надає нам 60 млрд, а 50 млрд припливу йде в американську економіку.

Середньостатистичний українець знаходиться поза межами цього зростання, тому що є валютні обмеження.

Фінансова грамотність зростає в Україні, в тому числі завдяки піару облігацій. Але, в цілому, українець туди не може завести багато капіталу легально.

Також є золото, яке гарно себе показує два роки поспіль. Є корпоративні облігації.

Моделі, які варто очікувати від інвестицій в Україні та світі на наступні 3 роки, погляд Capital Times:

Джерело – Finance.ua

Всі свіжі інсайти, новини та дослідження доступні першими для підписників телеграм боту. А деякі ексклюзивні матеріали доступні тільки там. Приєднуйтесь!

Інші новини

Прокрутити вгору
18years