fbpx

До 24 лютого 2022 р. в Україні проживало близько 37 млн осіб, а також 2,5 млн громадян на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також у Криму.

До 24 лютого 2022 р. в Україні проживало близько 37 млн осіб, а також 2,5 млн громадян на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також у Криму.

За даними ООН, із початком війни за межі України виїхали 8,8 млн українців. З них 3,3 млн уже повернулися. Тобто в інших країнах усе ще перебувають 5,6 млн. Половина з них — економічно неактивні: діти до 18 років, чоловіки й жінки старші 65 років. Близько 2,8 млн українців можуть працювати закордоном, але на сьогодні працевлаштувалося лише 25–30 % від усіх офіційно зареєстрованих біженців.

Зросла чисельність українців, які опинилися на окупованих територіях Харківської, Херсонської, Луганської, Запорізької та Донецької областей. За нашими оцінками, зараз на цих територіях проживає 3,1 млн осіб. Додам, що за даними українських правозахисників, на територію росії незаконно вивезено не менше 1,2 млн українців. Війна призвела й до активного переселення всередині країни. За даними ООН, станом на липень 2022 р. кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб досягла 6,2 млн осіб.

За умови припинення бойових дій до літа 2023 року, ми передбачаємо часткові позитивні зміни щодо кількості переселенців, як внутрішніх, так і тих, хто виїхав закордон. Частина евакуйованих жінок та дітей, звичайно, осяде за кордоном та не повернеться в Україну. До того ж до них поїдуть чоловіки та батьки, як тільки така можливість з’явиться.

Проте, враховуючи актуальні результати соціальних опитувань, 66% вимушених емігрантів планують повернутися до України. Близько 77% внутрішніх переселенців також планують повернутися додому за можливості, проте 29% з них вважають, що не будуть мати, куди повертатись.

Дефіцит робочої сили, який виникне через 20 років, потребує вже зараз думати як про державну політику, так і про стратегію бізнесу. Україна має в рази підвищити стандарти праці, щоби стати цікавою для повернення українців з-за кордону та для залучення експатів з інших країн. Або сфокусуватись на високих технологіях, сервісах та робочих місцях для жінок, щоби нівелювати кризу робочого капіталу в майбутньому.

Підпишіться на наш Бот і першими отримаєте повну версію Макроекономічного дослідження України 2022 -2024

Підписуйтесь! https://t.me/capitaltimesbot

Всі свіжі інсайти, новини та дослідження доступні першими для підписників телеграм боту. А деякі ексклюзивні матеріали доступні тільки там. Приєднуйтесь!

Інші новини

Прокрутити вгору
18years