fbpx

CIO Monthly Digest – Червень2023

У травні фокус інвесторів був зосереджений на політичних баталіях з приводу підняття рівня державного боргу США, охолодження споживчих настроїв в США та Європі, сповільнення економіки Китаю, і, звісно, домінуванню штучного інтелекту над раціональністю та адекватністю.

ФРС США зробить «паузу» перед останнім кроком по ставці

Що відбувається

Тепер все по порядку. Джо Байден підписав закон про підвищення стелі боргу США на НЕОБМЕЖЕНУ суму строком до 2024року включно. Уряд США отримав можливість поглинути надлишкову ліквідність в системі і випустити нові облігації обсягом $1 трлн у червні для покриття поточних боргових зобов’язань. Статистично, фондові ринки позитивно реагують в наступні місяці на підвищення debt ceiling. Однак, зараз початок літа, сезону низької активності, і вихід ліквідності з ринку в облігації може додати волатильності акціям в США.
Цікаво, що після зазначених новин інвестори почали очікувати паузу ФРС США в підвищенні ставки на засіданні 14 червня, щоб оцінити вплив їх рішень на поточну динаміку макропоказників. Але, на засіданні 26 липня, проведуть чергове підвищення ставки на 0,25% (див. Графік 1).
Поточний рівень ставок в USD та EUR погіршує ситуацію на споживчому ринку (див. Графік 2). Купівельна сила населення у вигляді: заощаджень, фіскальної підтримки держав після COVID, відкладеного попиту та сильного ринку праці –починає згасати. Покупці збільшують попит на кредити, щоб підтримувати свої витрати на досягнутому рівні. Однак, банки підвищують критерії для позичальників (криза банків), відмовляють у довгострокових позиках (іпотека під фіксовану ставку), а ринок праці вже не такий сильний (поки тільки в США).

Товарний бум 2020x завершується, не ставши супер-циклом

Споживачі змістили свій фокус з коштовних речей на пошук вигідних пропозицій, необхідних товарах та просто дешевих продуктів/послуг. Американські мережі Home Depot, Target і Walmart у своїх звітах підтвердили, що споживачі відмовляються від своїх дискреційних витрат і стали більш свідомими щодо ціни, купуючи більш дешеві варіанти та чекаючи акцій. На цьому фоні фіксуємо падіння капіталізації рітейл компаній (Nike, UltaBeauty, Unilever) та люксових брендів (LVMH, Burberry Group, Monlcler).
Схожа тенденція прослідковується на ринку нерухомості, де знизився попит в сегменті бізнес та преміум, проте економ сегмент продовжує користуватися попитом у покупців.
Пом’якшення кредитних умов та зняття ковідних обмежень в Китаї спровокували підвищення оцінок зростання ВВП Китаю до 6-7% на 2023 р. (див. Графік 3). Однак, структурні проблеми в економіці Піднебесної, зниження обсягів прямих інвестицій та рекордне боргове навантаження (280% до ВВП) будуть стримувати швидке відновлення. Тож, очікуємо переоцінку прогнозів у бік зниження (до 4-5%). Це вплине на динаміку товарного ринку, особливо промислових металів та нафти. Вже зараз ми бачимо охолодження товарного ринку (див. Графік4).
Так, ф’ючерси на зернові знижуються від початку 2023 року на 16% (досягли рівня 2021 року), на промислові метали –на 5%, на енергоносії –на 10%. Китайський фондовий індекс CSI 300 «розгубив» все зростання і торгується на рівні грудня 2022 року.
Стабільним залишається золото, незважаючи на зростання на 7,8% за 5 місяців. Факт стагнації глобальної економіки підтримує попит на золото.

Фокус на захисні активи та позиційні ідеї в секторі технологій

Chat GPT, інвестиції Microsoft і тепер конференція NVIDIA, на якій було презентовано майбутнє технологічного світу з використанням AI. Штучний інтелект став головною інвестиційною темою травня і, можливо, 2023 року. Акції напівпроводників зросли в ціні, в середньому, на 18% за місяць. Котирування NVDA +42%, MRVL+47%, AVGO +31%, AMD +36%.
Щодо самої технології штучного інтелекту, то, без сумніву, це майбутнє, особливо в рамках ефективності робочого капіталу та обробки даних. Так само, як і альтернативна енергетика, роботизація, біотех чи розумні міста. Тож, купувати акції AI компаній за будь-яку ціну не варто. Зараз час зважений не емоційних рішень.
Наприклад, дотичними до AI є такі корпорації як Intel, PTC Inc., Cerence чи NICE Ltd (див. Графік 5). Вказані бренди розробляють AI рішення за різними напрямками, що відразу диверсифікує потенційний портфель.
Як діяти
Від початку 2023 року фондовий індекс S&P 500зріс на 5%, в той час як топ-10 найбільших компаній подорожчали від 40% до 170%. Однак,тотальна більшість акцій інших компаній, в середньому, не приносить інвесторам прибутку. Причини цьому в охолоджені економіки.
Навіть, якщо розглянути динаміку продажів зростаючих технологічних корпорацій –ми побачимо однозначні темпи зростання, окрім TSLA та NVDA. Продажі Apple Inc.взагалі скоротяться за підсумками 2023 року.
Це не є раціональна нормальність. Закони ринку розставлять все на свої місця. І ми продовжуємо сповідувати консервативну стратегію на цей рік. Облігації + золото + опціоні конструкції на зниження вартості окремих

Нагадаємо, що всі найсвіжіші дослідження, звіти та інсайти доступні першими для підписників нашого телеграм боту. Приєднуйтесь.

Всі свіжі інсайти, новини та дослідження доступні першими для підписників телеграм боту. А деякі ексклюзивні матеріали доступні тільки там. Приєднуйтесь!

Інші новини

Прокрутити вгору
18years