fbpx

CIO Monthly. Криза банківської системи США

Станом на 8 березня 2023 року інвестиційні банкіри закладали 75%-ву ймовірність досягнення пікового значення облікової ставки ФРС США на рівні 5,50-5,75%. Потім світ дізнався про проблеми банків Silicon Valley Bank ($216 млрд активів), а також інших регіональних банків в США. А потім хвиля банківського ризику перекинулася в Європу (під ударом Credit Suisse ($570 млрд активів).

Стагфляціяв США та ЄС стає базовим сценарієм на 2023 рік

Враховуючи сукупність наступних факторів: найшвидший темп підняття ставок у світі з 1980х років, скорочення ліквідності на фінансового ринку на $100 млрд щомісяця, досі високий леверидж банківської системи в США та Європі, розміщення коштів корпорацій та банків в ризикових активах, в т.ч. криптовалютах–відбувається те, що мало відбутися*.
Поточні події привели до переоцінки ринком (не самим ФРС) потенціалу подальшого зростання облікової ставки в США. Станом на 15 березня базовий сценарій –це лише одне підвищення ставки до 4,75%, і зниження до кінця року до 3,75%. ФРС скаже своє слово 22 березня.
Відносно економіки, то стагфляція стає базовим сценарієм на столах інвестиційних банків та топ-менеджерів корпорацій. Досить висока інфляція та слабке зростання економіки на 0,3-0,7%. За таких умов центробанкам буде комфортно утримувати пікові рівні облікових ставок, а загроза рецесії в розвинутих країнах може розтягнутися на 2-3 роки.
Сезон звітності, як і прогнозувалося, виявився найслабшим з 2 кв. 2020р. Відмітимо, що глобальний бізнес страждає від падіння маржинальності. Лише енергетичний та промисловий сектори, як бенефіціари інфляції, утримують показники рентабельності на рівні вищому за історичні.

*If anything can go wrong, it will (Murphy’s law)

Концепція нелінійності в портфелях показує свою ефективність

Як діяти

Якщо брати до уваги поточні події в банківському секторі в США та Європи, то доречно провести історичну паралель з 2008 роком. Тоді, в березні, майже за безцінь був викуплений проблемний комерційний банк Bear Stearns ($395млрд активів).Це стало початком глобальної фінансової кризи, яка прискорилася вже через 6 міс.після банкротства Lehman Brothers ($639млрд активів)у вересні 2008 року.
У той період найслабшими секторами на горизонті 1-2 роки були фінансовий, промисловий, енергетичний та добувний (див. табл. 1). Проблемні банки зараз намагаються врятувати, надавши ліквідність, та виграти час. Та ми впевнені, процес уже не спинити. І якщо хто гадає, що ФРС знову всіх врятує, знайте –на момент колапсу Bear Stearns та Lehman Brothers регулятор вже рік провадив м’яку монетарну політику.
Концепція нелінійності, яку ми реалізовуємо на інвестиційних рахунках клієнтів, продовжує ефективно працювати. Поточна структура портфелів за нашими рекомендаціями містить позиції в золоті, опціонах на падіння індексу S&P500 та деяких окремих компаній, облігаціях та ETF на них.
На початку березня ми почали переводити всі вільні активи клієнтів в короткострокові облігації з дохідністю 5%+ річних в USD (графік 3). Ідея базується на досягненні справедливого рівня ставок у світі. Додатковим бонусом стала саме криза в банках, що вже принесло нереалізований прибуток. Стратегія передбачає утримання облігацій на рахунках надалі.
В золоті була відновлена позиція наприкінці лютого. Зараз ми готуємо нові трендові ідеї для ребалансупортфелів наприкінці березня –початку квітня. Тож, чекаємо нових клієнтів для підключення до наших послуг

* станом на 4 кв. 2007 р.

Нагадаємо, що всі найсвіжіші дослідження, звіти та інсайти доступні першими для підписників нашого телеграм боту. Приєднуйтесь.

Всі свіжі інсайти, новини та дослідження доступні першими для підписників телеграм боту. А деякі ексклюзивні матеріали доступні тільки там. Приєднуйтесь!

Інші новини

Прокрутити вгору
18years