fbpx

Закритий івент для власників та топ менеджерів бізнесу “Макроекономіка України: шлях війни”

У п’ятницю, 1 грудня, відбувся закритий захід для клієнтів та партнерів Capital Times — власників і топменеджерів українського бізнесу, присвячений темі «Макроекономіка України: шлях війни».Ця подія відбулася в IQ бізнес-центрі та зібрала понад 50 провідних лідерів українського бізнесу.

Зустріч вітальним словом відкрив Керуючий партнер Capital Times Сергій Гончаревич. Він поділився поточними тенденціями на ринку M&A України. Зазначив, що до кінця 2023 року очікує ще 2–3 великі угоди на понад ніж $100 млн.

Артем Щербина, директор з інвестицій Capital Times, виступив із розгорнутою презентацією про макроекономічну ситуацію в Україні. Основні тези його виступу:

1. Економіка України зросте на 5,1 % за підсумками 2023 року. Далі відновлення продовжиться темпом 3–4 %. Фундаментом зростання є внутрішнє споживання, державне стимулювання кредитування та міжнародна фінансова підтримка державних видатків.

2. Головний виклик наступного року, окрім розвитку подій на фронті, це отримання достатнього обсягу фінансової підтримки від партнерів. Власними ресурсами Україна може покрити лише 62 % видатків. Роль держави в економіці зараз вкрай вагома.

3. В Україні проживає від 31 до 33 млн осіб. На підконтрольній країні території — 26–28 млн осіб.

4. У Нацбанку є запас резервів для підтримки стабільності валютного курсу до 3 кв. 2023 року. Передбачаємо, що бізнес має враховувати можливу девальвацію гривні на 10–15 % наступного року.

5. Є три вірогідні сценарії перемоги України, які впливатимуть на економіку країни. Перемога 2024 року може бути досягнута лише воєнним шляхом (такий сценарій підтримали 27 % гостей). Базовий сценарій передбачає завершення війни дипломатичним шляхом у 2025-2027 роках  із наданнями безпекових гарантій Україні з боку НАТО, але втратою території на Донбасі (53 % гостей вважають цей сценарій основним). І негативний сценарій — заморожений конфлікт до 2032 року з ймовірною територіальною втратою Донбасу та Криму (20 % опитуваних).

Після виступу Артема Щербини відбулася панельна дискусія на тему «Практичний досвід трансформації бізнесу», у якій взяли участь запрошені експерти з різних галузей. Серед них:

Олег П’явка, генеральний директор компанії Retail Group

Сергій Коваленко, CEO холдингової компанії D.Solutions (YASNO)

Руслан Співак, директор департаменту корпоративного бізнесу Raiffeisen Bank

Олександр Руденко, керівник групи інвестиційних проєктів МХП

Також до заходу долучився Президент корпорації «Біосфера» — Андрій Здесенко, який поділився своїми унікальними поглядами та досвідом у контексті обговорення трансформації бізнесу.

Заключним акордом офіційної частини заходу став благодійний аукціон, під час якого були продані ексклюзивні лоти, надані Благодійним Фондом «Діти Героїв», заміським комплексом Shelest та Галереєю Corpus. Сума від продажу лотів склала 100 000 гривень і була передана на підтримку дітей, які втратили одного або обох батьків під час російської агресії й перебувають під опікою фонду «Діти Героїв».

Після офіційної частини на учасників заходу чекав дружній нетворкінг, що сприяв активному обміну досвідом, та дегустація віскі різних регіонів Шотландії під керівництвом сомельє від партнера заходу BAYADERA.


Повну версію нашого Макроекономічного дослідження Україна 2023-2025 з усією аналітикою і коментарями ми випустимо 15 грудня. Оформіть передзамовлення, щоб бути серед перших, хто зможе його придбати.

[contact-form-7 id=”13633″ title=”Передзамовлення макрозвіту”]

Всі свіжі інсайти, новини та дослідження доступні першими для підписників телеграм боту. А деякі ексклюзивні матеріали доступні тільки там. Приєднуйтесь!

Інші новини

Прокрутити вгору
18years