Макроекономічне дослідження - Україна 2022/2024
«Для мене перемога–це знищення ворога, який знаходиться на нашій землі, і звільнення всіх захоплених ним територій. Оперативна обстановка залишається складною, однак наш настрій бойовий і ми націлені лише на перемогу»
Валерій Залужний,
генерал Головнокомандувач ЗСУ
Травень2022 р.
Влітку 2021 року ми опублікували макроекономічний звіт із прогнозами на 2022-2024 рр. У той період ми були консервативно налаштовані на зростання економіки України, очікували помірну девальвацію національної валюти та передбачали формування дієвого парламенту після перевиборів до Верховної Ради України у 2023 році.
Разом з тим, ми чітко вказували наступне: «важливим фактором реалізації базового сценарію є відсутність гострої військової ескалації на території України». Наші експерти вбачали можливість розгортання війни з боку росії через прагнення України долучитись до альянсу НАТО. Приклад російсько-грузинської війни 2008 року ліг в основу негативного сценарію на 2023 рік.
Згідно з таким сценарієм очікувалося:
– девальвація української гривні відносно долара США до рівня 32 пунктів;
– споживча інфляція на рівні 22,5%;
– падіння золотовалютних резервів до 21,3 млрд дол.;
– падіння номінального ВВП України до 130 млрд дол.
На жаль, реалізація військового конфлікту почалася в лютому 2022 року. Безжальна, кровопролитна та несправедлива війна, наслідки якої схожі на прогнозовані, але завершення якої досі тяжко визначити.
У серпні 2022 року ми провели макроекономічне дослідження, результати якого були доступні для клієнтів Capital Times та доброчинців, які долучилися до фінансування благодійного фонду «Діти Героїв». Оновлений звіт за жовтень 2022 року враховує поточні тенденції на фронті та економічні показники за 9 місяців 2022 року.
Віримо в перемогу України! Віримо в ЗСУ! Слава Україні!
Повна версія дослідження (24 сторінки) доступна для завантаження у нашому телеграм боті за донати у фонд Діти Героїв, партнером якого є Capital Times.
Після переходу в Телеграм – натисніть кнопку “Старт” 👇🏻