Новини

Експерти Capital Times підготували щотижневий огляд поточної ситуації в світовій економіці і на фондовому ринку

На фінансових ринках панував оптимізм – індекс S&P500 зріс на 8% після рекордно швидкого обвалу в історії на 35% (за 1 місяць). Приводом для покупок стала багатотрильйонна підтримка від центробанків і влади.

Фінансові вливання доларової ліквідності з боку ФРС погасили пожежу доларової ліквідності і зупинили колапс фінансових ринків. Тепер прийшла черга рятувати економіку. І $2 трлн. анонсованої державної допомоги від уряду США (майже 10% ВВП) може виявитися недостатніми.

Якщо економіка переживе V-подібне відновлення, то вже можна починати купувати акції. Такий варіант приймають за базовий усі інвестбанки в світі. 

Якщо ж економіка переживе W-подібне відновлення, то будь-які покупки повинні бути короткостроковими – наш базовий сценарій. Проблема для покупців в тому, що зростання часто відбувається після гепів вгору – потрібно мати сміливість купувати в попередній день, коли відбувається падіння ринків. 

У гіршому випадку економіку очікує L-подібне відновлення, яке останній раз світ бачив під час Великої депресії 1929-39 років. 

Сума всіх сценаріїв та ймовірностей їх реалізації дає можливість говорити про те, що готовим до ризику інвесторам на 7% портфеля акції вже можна купувати. 

На цьому тижні ми активно стежимо за ситуацією на ринку праці в США (почнуться чи ні звільнення постійних робочих), оцінюємо ризик другої хвилі поширення коронавируса в Китаї, а також виявляємо тригери для нового падіння ринку цінних паперів, які можуть суперечити V-сценарієм.

image