Новини

Алокація інвестиційних активів на липень-серпень 2018 року

Торговий протекціонізм США масштабується, перетікаючи в основну загрозу для світової економіки. Незважаючи на потенційні ризики ЄЦБ і ФРС США дивляться в бік посилювання монетарної політики, покладаючись на фактичні показники макроекономіки.
Маріо Драгі, глава ЄЦБ, заявляє про готовність регулятора до скорочення операцій на борговому ринку Європи і готовність зменшити ліквідність на ринку цінних паперів до кінця року, тому що бачить досягнення цільових показників Банку по інфляції і ВВП. У свою чергу, Джером Пауелл, новий глава ФРС, дотримується політики щоквартального підвищення облікової ставки США, що вже встиг викликати критику Дональда Трампа. За словами останнього, надмірне посилення монетарної політики не сприяє розвитку бізнесу в США.
Китай, який зіткнувся першим з американським протекціонізмом, змушений девальвувати національну валюту і включити «друкарський верстат» для підтримки економіки, яка продовжує сповільняться і ризикує показати лише 6 відсоткове зростання за підсумками 2018 року.
Загрози і виклики світових ринків:
  • Торгова війна США проти Китаю і ЄС
  • Жорсткість монетарної політики ФРС США
  • Жорсткість монетарної політики ЄЦБ