Макроекономічне дослідження - Україна 2022/2024

Влітку 2021 року ми опублікували макроекономічний звіт із прогнозами на 2022-2024 рр. У той період ми були консервативно налаштовані на зростання економіки України, очікували помірну девальвацію національної валюти та передбачали формування дієвого парламенту після перевиборів до Верховної Ради України у 2023 році.
Разом з тим, ми чітко вказували наступне: «важливим фактором реалізації базового сценарію є відсутність гострої військової ескалації на території України». Наші експерти вбачали можливість розгортання війни з боку росії через прагнення України долучитись до альянсу НАТО. Приклад російсько-грузинської війни 2008 року ліг в основу негативного сценарію на 2023 рік.

Згідно з таким сценарієм очікувалося:

  • девальвація української гривні відносно долара США до рівня 32 пунктів;
  • споживча інфляція на рівні 22,5%;
  • падіння золотовалютних резервів до 21,3 млрд дол.;
  • падіння номінального ВВП України до 130 млрд дол.

На жаль, реалізація військового конфлікту почалася в лютому 2022 року. Безжальна, кровопролитна та несправедлива війна, наслідки якої схожі напрогнозовані, але завершення якої досі тяжко визначити. Ми бачимо реальні тенденції, які переживає Україна, українці та український бізнес. Саме тому, підготовка до свіжого макроекономічного дослідження воєнної України стала пріоритетом на липень-серпень поточного року.
Головним завданням аналітичної роботи ставимо визначення найбільш реалістичних сценаріїв розвитку подій, фіксацію поточного стану різних сегментів економіки, динаміки показників державних фінансів, оцінки дій уряду та регуляторів на майбутні виклики перед державою.
Віримо в перемогу України! Віримо в ЗСУ! Слава Україні!

Повна 30 сторінкова версія доступна у нашому телеграм боті за  донати у фонд Діти Героїв, партнером якого є Capital Times.

Після переходу в Телеграм – натисніть кнопку “Старт” 👇🏻